Medvegyev a Putyin–Trump-telefonról: „A frigid vénlány Európa megőrül a féltékenységtől és a dühtől”
Nagy az öröm Moszkvában.
Nagy az öröm Moszkvában.
Az orosz diktátor és az amerikai elnök szerdán folytatott telefonbeszélgetést a háború témájában.
A befektetők már annak is örülnek, hogy elhangzott a béke szó, még úgy is, hogy ez gyakorlatilag orosz győzelmet jelentene.
Madarat lehet fogatni az amerikai elnökkel, aki az ukrajnai háború megállításáról és a tárgyalások megkezdéséről is beszélt orosz kollégájával.
Ahmed es-Saraa azután került hatalomra, hogy a Szíriát évtizedekig vezető Aszad elnök megbukott, és Oroszországba menekült.
Az orosz kormány a nyilvánosságra kerülő jelentésben amiatt aggodalmaskodik, hogy a szankciók éket vernek Oroszország és szomszédjai közé.
Donald Trump szerint Vlagyimir Putyin véget akar vetni a harctéri öldöklésnek.
Az amerikai elnök Washingtonban találkozna az ukrán elnökkel.
Külföldi politikusok és szervezetek állnak a szélesedő szlovákiai tüntetések mögött – állítja Robert Fico kormányfő, aki 2018-ban egyszer már lemondásra kényszerült, amikor Ján Kuciak oknyomozó újságíró meggyilkolása után mentek ki az utcára az emberek. Most elsősorban a Putyinnal való cimborálás miatt fogy körülötte gyorsan a levegő.
Vadim Sztrojkint azzal gyanúsították, hogy pénzt adott az ukrán hadseregnek.
„Azon fogunk dolgozni, hogy legyen közös megértés és jövőkép, még ha Oroszországnak nem is tetszik valami, nekünk a partnereinkkel közös jövőképre van szükségünk. Utána pedig készen állunk a diplomáciára” – jelentette ki.
Az orosz pénzintézet úttörőnek számít Oroszországban, Gigachat néven még chatbotot is kiadtak 2023-ban.
Az ukrán elnök szerint ez már önmagában kompromisszum Ukrajna részéről.
“Farkukat csóválják majd a lábainál” – mármint az ez európai politikai elit tagjai Donald Trump lábánál. Mindez Putyin orosz elnök jóslata, aki a saját és amerikai elnök vizsonyáról viszont nem ejtett szót, pedig Trump európai “rendteremtése” őt is érintené.
Bár a Kreml most is azt üzeni, csak akkor lesz vége az ukrajnai háborúnak, ha Kijev Oroszország minden követelését teljesíti, az ország erőforrásai kimerülőben vannak. Putyin elnök pedig csak egy dologban lehet biztos, hogy a régi-új amerikai elnök, Donald Trump esetében semmi sem biztos.
Az orosz és az amerikai elnök törékeny viszonyán múlik a világ sorsa – erről ír a Timesban Mark Galeotti Oroszország-szakértő.
Oroszországot igencsak meglepte, hogy Donald Trump amerikai elnök beiktatása után szinte azonnal megfenyegette Moszkvát: ha nem hagy fel az ukrajnai agresszióval, komoly szankciókra, adókra és vámokra számíthat. A meglepetés már csak azért is indokolt, mert korábban úgy tűnt, a republikánus politikus által szorgalmazott tűzszünet és béke inkább az orosz érdekeknek felelt volna meg. De mi a probléma Trump tervével, és mire számíthatnak az ukránok?
Dmitrij Peszkov azt állítja, Moszkvába még nem érkezett jelzés a Putyin és Trump közötti kapcsolatfelvétel megszervezéséről.
Az orosz gazdaság ellenálló képessége a háború és a nyugati szankciók közepette figyelemre méltó, de a gazdasági elit és Vlagyimir Putyin orosz elnök között egyre súlyosabb feszültség húzódik, ami a háború befejezése felé tolhatja Oroszországot – írja exkluzív riportjában a Reuters.
Ennél kisebb létszámmal mindenképpen kudarcos lenne az akció az ukrán elnök szerint.